• Svetový deň jablka

• Svetový deň jablka sme oslávili porciou zdravých sladkých šťavnatých jabĺk, ktoré nám pripravili naši žiaci s pani učiteľkami.

• Šarkaniáda

• Ako každú jeseň, aj tento rok žiaci opäť prevetrali svoje šarkany na našej Šarkaniáde v ŠKD.

• Týždeň pre budúcnosť bez zubného kazu

• V piatok 14.10. sa žiaci tretieho a piateho ročníka zúčastnili online hodín s názvom Nebojím sa zubného lekára. Online hodiny sú súčasťou edukačného projektu Týždeň pre budúcnosť bez zubného kazu, ktorý prebiehal od 10. do 14. októbra a bol organizovaný Slovenskou komorou zubných lekárov.

• Európsky týždeň športu na našej škole

• Európsky týždeň športu sme strávili aktívne a samozrejme športovo. Každý deň tohto týždňa sme začali spoločnou rozcvičkou, ktorá nám vyplavila kopec endorfínov a naštartovala nás na vyučovanie.

Rozcvička pre prvý stupeň sa v pondelok niesla v znamení zumby, v utorok jogy, v stredu cvičenie s riekankami, štvrtok a v piatok aerobik.

Aj starší žiaci každý deň s inou rozcvičkou, zasmiali sme sa v dvojiciach, zamakali na tabate, rozdýchali na pilatese, spoznali čchi-kung a my "starší" zaspomínali a ukázali deckám staré dobré Cvičme v rytme.

• Dukátový jarmok

• V piatok 7.10. sa u nás konal Dukátový jarmok, ktorý bol zakončením minuloročného projektu. Počas minulého školského roka žiaci prvého až piateho ročníka za svoje výsledky na hodinách slovenského jazyka dostávali dukáty. Za nazbierané dukáty si teraz na jarmoku mohli kúpiť rôzne drobnosti. Projekt slúžil na podporu rozvoja finančnej gramotnosti, matematického myslenia a motiváciu získavať lepšie výsledky v škole.

• Rozvrh krúžkov

• Rozvrh jednotlivých krúžkov, ktoré otvárame tento školský rok:

• Z každého rožku trošku - štvrtok 11,15 hod.
            • Športové hry I - štvrtok 13,15 hod.
            • Zdravotnícky - pondelok 13,00 hod.
            • Zumba - utorok 13,00 hod.
            • Z rozprávky do rozprávky - štvrtok 13,00 hod.
            • Športové hry II - utorok 13,15 hod.
            • Futbal - piatok 12,00 hod.
            • Let´s play 1.ročník - utorok 13,00 hod.
            • Let´s play 2.,3.ročník - štvrtok 13,00 hod.
            • Let´s play 2.stupeň - streda 13,30 hod.
            • Drevárnik - streda 13,00 hod.

Harmonogram krúžkov sa môže zmeniť.

• Žiak mesiaca - september

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac SEPTEMBER sa stávajú:

Za 1.stupeň Hanka Balážecová (3.A)

Za 2.stupeň Rebeka Sliacka (8.A)

• Svetový deň mlieka na školách

• Svetový deň mlieka na školách sme oslávili takmer všetci v bielom a s mliečnou desiatou. Najviac zapojené výherné triedy 1.A a 8.A si pochutili na syrových pareničkách. A nakoniec bonus v našej školskej jedálni pre všetkých, keď sa za obedom rozdávali termixy.

• V pondelok otvárame škôlku v našej budove.

Od dňa 3.10.2022 sa materská škola opäť presúva do zrekonštruovaných priestorov v budove našej školy. Vstupovať do škôlky sa bude cez hlavný vchod (spredu).

Deti sa prezúvajú v jedálni, kde si ich vyzdvihne pani učiteľka.

• Súťaž o najkrajšiu fotku jesenného stromu

• Vyhlasujeme súťaž o najkrajšiu fotku jesenného stromuSúťaž končí 20.októbra na Stredoeurópsky deň stromov. Súčasťou fotky musí byť aj jej autor (žiak našej školy).

Svoje fotky žiaci pošlú na emailovú adresu larep47@gmail.com .

• Svetový deň srdca

• V škole sme stihli aj Svetový deň srdca, ktorý sa každoročne slávi poslednú septembrovú nedeľu. Dozvedeli sme sa základné aj zaujímavé fakty o srdci (chobotnica má dokonca 3). Prakticky sme sa naučili rozdiel medzi masážou srdca dospelých a detí, odmerali sme si tlak a tep a niektorí z nás dokonca počuli vlastné srdce s pomocou fonendoskopu. Schválne, kto si pamätá čísla 0-30-5-120/80-70?

• Architektonický workshop s našimi žiakmi

• Školský architektonický projekt pod vedením Terezky a ostatných architektov dopadol na výbornú. Žiaci našej školy predviedli nečakané schopnosti a dali svoje nápady či sny na papier. Posledný deň sa zahrali na skutočných architektov a vytvorili vlastné modely. Vo štvrtok všetci žiaci hlasovali a vybrali si .... víťazom sa stala "Banc naturel - Prírodná lavička". Všetkým účastníkom ďakujeme a dievčenskému tímu srdečne blahoželáme.

• Európsky deň jazykov

• 26. september a Európsky deň jazykov 2022 sme oslávili aj u nás v škole. Na druhom stupni si ho opäť žiaci s pani učiteľkou Siakeľovou pripomenuli vyhľadávaním, kreslením a tvorbou "jazykových kariet európskych štátov".

• Integrácia 2022

• Vo štvrtok 22. septembra sme spolu so žiakmi druhého stupňa vyrazili na výlet do Nitry, kde sa na futbalovom štadióne konala charitatívna akcia občianskeho združenia Integrácia. Užili sme si skvelú atmosféru pri exhibičnom futbalovom zápase, v ktorom si proti legendám futbalu spolu so známymi rapermi a youtubermi zahrali aj naši žiaci Denis Kúkol a Timo Peterec. Počas cesty domov sme sa ešte zastavili na spoločný obed a super deň bol za nami.

• Aktuálne informácie

• Obedy

Od pondelka 19.9.2022 sa obedy pre žiakov základnej školy budú vydávať v novej jedálni v budove ZŠ Part. Ľupča.

Deťom navštevujúcim MŠ budú obedy naďalej vydávané pri futbalovom ihrisku.

Ranná ŠKD

Od pondelka 19.9.2022 ranná družina môže fungovať. Rodič svoje dieťa odovzdá v čase od 6:25 do 7:25 zamestnancovi určenému na prevádzku rannej ŠKD.

ŠKD

Družina bude naďalej fungovať v čase od 11:00 do 16:00. Rodič po svoje dieťa príde do budovy školy.

• Múzeum jaskyniarstva a ochrany prírody Liptovský Mikuláš

• Vo štvrtok 8.septembra sme prežili zaujímavý deň v Múzeu jaskyniarstva a ochrany prírody v Liptovskom Mikuláši. Najprv sme sa dozvedeli z filmu ako vznikla naša Zem, skúmali sme rôzne horniny a nerasty, obdivovali faunu a flóru Slovenská. Zvieratá a živočíchy vyzerali ako živé. Prezreli sme si z veže Liptovský Mikuláš a okolie a v poslednej časti sme nazreli do tajov jaskýň a jaskyniarstva. Exponáty v múzeu boli zaujímavé a žiaci získali veľa nových informácií a vedomosti.