• Vianočné besiedky

• Posledné spoločné chvíle pred odchodom na prázdniny sme si užili na vianočných besiedkach. Na tejto párty sa spievalo, tancovalo, veľa jedlo a pilo, rozdávali sa darčeky a pán riaditeľ nám dokonca navaril vynikajúci vianočný punč. A teraz hurá na prázdniny!

• Vianočná matematika

• Na vianočnej hodine matematiky žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zisťovali ceny surovín na prípravu štedrovečernej večere. Vykalkulovali celkovú sumu finančných nákladov a uvedomili si, aké náročné je slávnostne pohostiť celú rodinu.

• SJL 5.A

• Viete, že slovenčina sa dá učiť aj s pexesom? Piataci si zasúťažili v hľadaní nárečových slov. Schválne... viete čo znamenajú slová pariťa, voňády, jucha, ip, butor či pigľajs?

• Šaliansky Maťko OK

• Povesti patria od nepamäti k našim tradíciám. Preto nás veľmi teší, že aj dnešné deti si pripomenuli a zúčastnili sa súťaže v umeleckom prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Nezískali sme síce pódiové miesta, ale vypočuli sme si zábavné aj poučné príbehy. Našu školu reprezentovali Šimonko Balážec, Hanka Balážecová a Ninka Černochová.

• Florbal OK

• Ďakujeme starším dievčatám a chlapcom za reprezentáciu na florbalových turnajoch, ktoré sa uskutočnili tento týždeň.

• Matematika 1.A

• Na matematike sme si s prváčikmi zopakovali čísla. Využili sme netradičnú metódu, pri ktorej bolo úlohou znázorniť určené číslo svojím vlastným telom. Boli veľmi šikovní aj v zobrazení čísel, no aj v ich spoznávaní. Aktivita slúži na rozvoj priestorovej orientácie, zlepšenie predstavivosti a učenie sa pracovať v tíme.

• Mikuláš v našej škole

• Mikuláš zas prišiel k nám. S čertom a dvoma anjelikmi. Priniesol radosť, no malí mali starosť, či neskončia čertovi vo vreci tiež. Zarecitovali, zaspievali aj do objektívu sa pousmievali a spoločne ho spolu s jeho sprievodom do vyšších ročníkov odprevadili. Pochodil Mikuláš aj staršie deti, zamával, zavolal a už zas letí. O rok sa stretneme zas.

Ďakujeme Rodičovskému združeniu, ktoré pomohlo Mikulášovi zabaliť balíčky a tiež Slovenským Trópom za sladké mandarínky.

• Stolný tenis OK

• V utorok a stredu sme sa zúčastnili okresného kola stolnotenisového turnaja. Naši reprezentanti sa nedali zahanbiť a v silnej konkurencii obsadili pekné miesta. Dievčatá (Hrdinové, Vajdová, Čisárová) sa umiestnili na 4.mieste a chlapci (Peterec, Černoch, Balážec, Balko) na 5.mieste.

• Žiak mesiaca NOVEMBER

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac NOVEMBER sa stávajú:

Za 1.stupeň Natália Mičetić (4.A)

Za 2.stupeň Timotej Peterec (9.A)

• Pozvánka na Vianočný koncert

• Srdečne Vás pozývame na Vianočný koncert žiakov našej základnej a materskej školy, ktorí si pripravili kultúrny program. Po koncerte Vás radi obslúžime v našej tradičnej cukrárni.

• Astrostop

• Astrostop je názov ďalšej vedomostnej súťaže, na ktorej sme nechýbali. Na nováčikov krásne umiestnenie všetkých zúčastnených: na piate miesto sa dostala piatačka Nina Černochová, šiesty Alex Gríllus a na ôsmom mieste Michal Černoch. Určite si už zapamätáme, že najchladnejšie hviezdy majú červenú farbu alebo že na Mesiaci už stálo 12 ľudí.