• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Stredajšie poobedie sme venovali pamiatke P.O. Hviezdoslava, nášho slovenského velikána. Žiaci predniesli nádherné ukážky a ich výkony boli naozaj hodné školského kola. Tešíme sa hojnej účasti a umiestneným gratulujeme.

• Benefičný ples - foto

• Prinášame vám fotografie z Benefičného plesu, ktorý každoročne organizuje Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Partizánska Ľupča. Ples sa konal 3.februára a vyšiel opäť na jednotku. Naši ôsmaci a deviataci sa ukážkovo predviedli v role obsluhy a dievčatá z tanečného krúžku sa zase postarali o pekný kultúrny program.

Veľmi ďakujeme pánovi Jozefovi Krasničanovi, ktorý nám pri tejto príležitosti daroval sušičku pre MŠ.

• Workshopy pre učiteľov

• Počas tohto týždňa sme okrem práce veľa času venovali aj nášmu profesijnému rozvoju. Absolvovali sme niekoľko workshopov z dôležitých oblastí ako finančná gramotnosť, sexuálna výchova alebo konštruktivizmus.

Naši pedagógovia neustále na sebe pracujú, aby žiakom vedeli na vyučovaní dať len to najlepšie.

• Valentínska etika

• Hodina etiky na prvom stupni dnes vyzerala trochu inak. Vyrábali sa valentínske lízanky s čokoládou a jabĺčkom.

• Karneval v ZŠ

• Dnes sme na našej škole mali karneval a to bola poriadna bomba!

Žiaci nás dostali do kolien svojimi vtipnými a originálnymi kostýmami! Zmrzlinárka, pračlovek, muchotrávka, či dámy v minisukniach alebo ľupčianski cestári - nevedeli sme, kam skôr pozerať!

A tanečné súboje? To bola riadna adrenalínová jazda! Aby sme mali dosť energie, pochutili sme si na úžasných šiškách!

Ďakujeme DJom Kráľovcom (KING Light & Sound), že nám tak peckovo hrali do tanca.

Nebolo možné vybrať najlepšiu masku.. DNES VŠETCI STE VÍŤAZI!!!

• Návšteva knižnice LM 2.A+4.A

• Vo štvrtok 8.2. 2024 si štvrtáci zmerali svoje vedomosti na kvíze v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého. Všetci prečítali knihu Romana Brata - Môj anjel sa vie biť a súťažili v štyroch tímoch. Najlepší tím v zložení H.Balážecová, A.Čipkalová, N.Púčeková a S.Laun obsadili 1.miesto, hoci súboj tímov bol vyrovnaný a napínavý do posledného kola.

Podobné zážitky mali aj žiaci 2. ročníka, ktorí navštívili knižnicu v utorok 6. 2. Ich súťažné otázky boli z knihy O Guľkovi Bombuľkovi. Najviac bodov získal tím, v ktorom boli Aďko Peterec, Nataška Subulá a Miško Smitek. Do knižnice si priniesli aj vyrobených Guľkov Bombuľkov, z ktorých si tam urobili výstavku.

• Literatúra 6.A

• To, že bájky sú nielen poučné, ale aj zábavné, sme si potvrdili na hodine literatúry so šiestakmi. Mini-divadielko "O nenásytnej líške" si pripravili Nelka a Kaja. Boli skvelé, dokonca si pripravujeme ďalšie epizódky!

• Žiak mesiaca JANUÁR

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac JANUÁR sa stávajú:

Za 1.stupeň Filip Kúkol (2.A)

Za 2.stupeň Rebeka Sliacka (9.A)

• Kvízový večer s rodičmi 7.A + 8.A

• Pilotný kvízový večer úspešne za nami! Napínavý priebeh hlavne v závere preveril rýchle prsty. ĎAKUJEME všetkým zúčastneným a GRATULUJEME víťazom Frisovcom, Natálke a Danke Mrázikovej a Adrianke a Marekovi. Víťazný tím vybral tému "Počítačové hry" do ďalšieho kvízu.

Tešíme sa na Vás!

• Prednášam/hrám, teda som

• V stredu 31. januára sa v Žiari nad Hronom konal festival Prednášam/hrám, teda som - súťaž umeleckých prednesov. Recitátori a divadelníci prišli z krajín Bieloruska, Ukrajiny, Čiech, Poľska a zo Slovenska.

Žiaci našej školy Maria Kireienko, Vladislava Viatoha a Hanka a Šimon Balážecovci nás úspešne reprezentovali a obsadili popredné miesta!

• Karneval v MŠ

• Kým my sme v škole bubnovali, o poschodie nižšie sa spievalo a tancovalo, pretože škôlkari si užívali svoj karneval.

• Bubnovačka

• Hudba a rytmus nás sprevádza celým životom. Rytmus máme v tele, či je to tlkot srdca, dýchanie, náš hlas...Dnes sme si rytmus a jeho zladenie vyskúšali pomocou bubienkov a netradičných hudobných nástrojov. Výsledný hudobný efekt bol úžasný a ohromujúci. Ďakujeme za skvelú príležitosť zabubnovať si a zažiť netradičný hudobný zážitok.

• Prvouka 1.A

• Na hodine prvouky si prváčence osvojili pojem čas. Pomocou vyrobených presýpacích hodín si hravou formou zasúťažili a naučili sa, ako sa čas meral v minulosti.