• Návšteva B.Jobusa

• Dňa 30.3. nás v škole potešil spisovateľ, hudobník, spevák a herec BRAŇO JOBUS.

Ďakujeme a prajeme nech Ti to "PÍŠE".

• Európsky kvíz o peniazoch - národné kolo

• Vo štvrtok 24.marca sa našich 6 tímov zložených zo žiakov siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnilo národného kola Európskeho kvízu o peniazoch. Žiaci si tu preverili svoje teoretické a praktické znalosti týkajúce sa finančnej gramotnosti. Najúspešnejší tím T.Peterec, A.Balážec a J.Nagran sa umiestnil na výbornom siedmom mieste spomedzi vyše 220 tímov z celého Slovenska.

• Svetový deň vody

• Dňa 22.marca sme si v škole pripomenuli Svetový deň vody a praktickými aktivitami ponorili do jej tajov. Najmladší žiaci sa zoznámili s kolobehom vody, piataci a šiestaci vyrobili 3D akvárium a mini podmorský svet vo fľaši, siedmaci zas model čističky vody. Najstarších žiakov ešte čaká tematická návšteva Slovenského hydrometeorologického ústavu a Čistička odpadových vôd v Liptovskom Mikuláši.

• Zápis do 1.ročníka ZŠ

• Milí rodičia budúcich prváčikov,

zápis do 1. ročníka ZŠ sa uskutoční dňa 11.apríla 2022 v čase od 13,30 do 16,30 v priestoroch školy (trieda 1.A).

Pred zápisom je potrebné vyplniť prihlášku pre štúdium na ZŠ -  https://zspl.edupage.org/register/ .

Na zápis budete potrebovať iba kópiu rodného listu dieťaťa a Váš občiansky preukaz.

Zápis do ZŠ bude prebiehať prezenčnou formou – za prítomnosti dieťaťa a rodiča.

Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na čísle 0905 336 752.

• KOMPARO 5

• Dňa 17.3.2022 sa uskutoční testovanie KOMPARO žiakov 5. ročníka, ktoré je prípravou na tohtoročné TESTOVANIE 5.

• Veľkonočná miniBurza

• Keďže vianočná burza na našej škole zožala veľký úspech, žiaci si pre Vás pripravili veľkonočné prekvapenie. Nelenili a vyrobili množstvo jarných dekorácií, ktoré si môžete zakúpiť v základnej škole. Viac informácií Vám poskytne pani učiteľka Migasová.

• Čítajme si spolu

• Všetci dobre vieme, že marec je mesiac knihy. Preto aj vy siahnite po nejakej obľúbenej, novej, zaujímavej knihe a prineste si ju po prázdninách do školy. Každý deň sa budeme venovať jej čítaniu, čím nielen zdokonalíme svoje čitateľské zručnosti, ale pookrejeme na duši a vydáme sa spoločne do sveta kníh.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dňa 2. 3. 22 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Spomedzi šikovných recitátorov bolo ťažké vybrať najlepších.

Tu sú: v 1. kategórii v prednese poézie bola na 3. mieste Lili Fričová, 2. miesto obsadil Filip Čipkala a víťazom bola Kristínka Pepuchová. V prednese prózy bola na 3. mieste Viki Vrábelová, na 2. mieste Natálka Mičetić a na 1. mieste Tobias Frič. V 2. kategórii v prednese poézie sa na 3. mieste umiestnil Jakub Fris, na 2. mieste Timo Peterec na 1. mieste Rebeka Sliacka. V prednese prózy sme udelili 1. miesto Miškovi Záchejovi. Posledným víťazom v 3. kategórii v prednese prózy bol Denis Kúkol.

Víťazom srdečne gratulujeme a budeme im držať palce v okresnom kole.

• Aktivity v škôlke

• Zimné radovánky

Pracovné profesie pre najmenších

Pomáhame vtáčikom v zime

Rozcvička s padákom

Matematika s včielkou Bee-bot

• Beseda

• V rámci VMR si žiaci dňa 28. februára vypočuli zaujímavú besedu "Žena ako symbol života" a "Cesta k mužnosti" o základných psychických a sociálnych zmenách počas dospievania. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka absolvovali besedu "Na svete nie si sám" na tému prevencie šikany, negatívnych emócií a sociálno-patologických javov.

• Fašiangový sprievod

• Dňa 26. februára 2022 sa v našej obci konal fašiangový sprievod, na ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci. Popustili uzdu fantázii a prekvapili zaujímavými maskami či ľudovým krojom. Ich veselá nálada bola nákazlivá. Za účasť všetkým ďakujeme a veríme, že o rok sa stretneme znova.

• Návšteva knižnice 6.A

• Šiestaci 28. 2. 22 navštívili knižnicu v LM, kde sa dozvedeli veľa zaujímavého o geologickom pôvode Liptova. Prednášku im prezentoval zanietený odborník Juraj Littva, ktorého hlavne chlapci potrápili zvedavými otázkami

• Chemické pokusy

• Na hodinách chémie sa siedmaci učia o rôznych fyzikálnych a chemických dejoch. Niektoré chemické reakcie žiaci aj sami realizujú a sledujú ich priebeh.

• Krajské kolo TECHNICKEJ OLYMPIÁDY

• Žiak 7.A Timko Peterec po úspešnom okresnom kole reprezentoval našu školu aj na krajskom kole TECHNICKEJ OLYMPIÁDY. Aj napriek sťaženým podmienkam, keď olympiádu absolvoval počas lyžiarskeho výcviku v Závažnej Porube, sa umiestnil na krásnom TREŤOM MIESTE. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!