• Čítajme si - čitateľský maratón

• V týždni od 22.5.- 26.5. 2023 prebiehal opäť na našej škole detský čitateľský maratón. Jeho cieľom je podporiť a zvýšiť záujem detí o čítanie, lebo táto činnosť podporuje rozvoj osobnosti dieťaťa, pomáha mu poznávať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, rozvíja reč a slovnú zásobu. Každý zapojený žiak, ktorý prečítal úryvok z vybranej knihy sa podpísal na plagát a obdržal záložku s logom a kontaktom na Linku detskej istoty, ktorá je spoluorganizátorom tohto podujatia. Na túto bezplatnú linku môžu deti kedykoľvek zatelefonovať a anonymne sa zveriť do svojimi problémami. Do čitateľského maratónu Čítajme si 2023 sa v našej škole zapojilo 99 žiakov.

• Majstrovstvá v atletike - okresné kolo

• Dňa 23.5.2023 sa na atletickom štadióne Centra voľného času uskutočnili školské majstrovstvá okresu družstiev v atletike ZŠ. Zúčastnilo sa ich takmer 200 najlepších vybratých atlétov. Našu školu reprezentovali vybraní žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka, ktorí absolvovali disciplíny: beh na 60 m, beh na 800 m, skok do výšky, skok do diaľky, hod vortexom, vrh guľou a štafeta. Naše najúspešnejšie disciplíny boli skok do výšky a diaľky, ako aj štafeta. Ďakujeme žiakom za reprezentáciu Základnej školy Partizánska Ľupča.

• Konštrukcie vonku

• Aj rysovanie na matematike sa dá učiť vonku. So siedmakmi sme urobili náročné konštrukcie rovnobežníkov aspoň trochu zábavnejšími, keď sme úlohy kompletne vypracovali na chodník pred vchodom školy.

• Varenie na Technike

• V stredu sa na Technike žiaci s pani učiteľkou Migasovou opäť venovali činnostiam, ktoré využijú v praktickom živote. V jedálni to vyzeralo ako v prvotriednej reštaurácii. Mňam!

• Žiak mesiaca - apríl

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac APRÍL sa stávajú:

Za 1.stupeň Kristián Kráľ (4.A)

Za 2.stupeň Michal Černoch (8.A)

• Biologická olympiáda

• Vo štvrtok 18.5.2023 sa žiaci Natália Smiteková, Sabina Pavellová a Tobias Frič zúčastnili okresnej súťaže biologickej olympiády v kategórii F – starší žiaci. Sila ich tímu bola preverená náročným testom a ešte ťažšou skúškou poznávania rastlín aj živočíchov. Vo veľkej konkurencii sa nestratili, naopak predviedli tímového ducha a nakoniec sa umiestnili na krásnom treťom mieste. Gratulujeme!

• Mentoring pedagógov

• Počas apríla sa celý pedagogický zbor základnej školy zapojil do Ochutnávky mentoringu. Navštívili nás mentorky z Regionálneho centra podpory učiteľov Liptova, s ktorými sme potom absolvovali mentoringové rozhovory. Ďakujeme vám za cenné rady a radi vás privítame aj nabudúce.

• Deň matiek

• Druhá májová nedeľa je už tradične spojená s najcennejšími dámami v našom okolí, a to sú maminky a starké. Počas minulej nedele sme si pripomenuli a oslávili Deň matiek. Žiaci si spolu s pani učiteľkami pripravili pútavý program. Mohli sme vidieť tanec, recitáciu, spev. Všetkého bolo tak akurát. Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom za trpezlivosť pri nácviku tohto programu.

Za zachytenie krásnych momentov z nášho koncertu ďakujeme pánovi Martinovi Sprušanskému.

• Liptov 2023 - výtvarná súťaž

• Naši výtvarníci berú jednu cenu za druhou!

Žiačka Alica Smiteková si z XVII. ročníka regionálnej súťažnej prehliadky výtvarných prác detí a mládeže Liptova a Oravy - LIPTOV 2023 odniesla 3. miesto v kategórii školy a základné umelecké školy (priestorové práce).

Gratulujeme a tešíme sa z ďalšieho úspechu.

• Futbalový turnaj - okresné kolo

• Naše dievčatá vo futbalovom turnaji takmer obhájili druhé miesto z obvodného kola, no aj tretie miesto v okrese je obrovským úspechom pre našu školu. Ďakujeme vám!

• Štvrtky v ŠKD

• Počas májových a júnových štvrtkov si naši družinári užívajú spoločnú zábavu v bazéne. Ku koncu týždňa sa tu vždy vyšantia a oddýchnu si od školských povinností.

• PACI PAC

• V piatok mali naši škôlkari krásny deň, užili si koncert PACI PAC, vytancovali sa, zaspievali si a išli spokojní späť do škôlky.

• Futbalový turnaj o pohár SFZ

• Tento týždeň sa dievčatá a chlapci z druhého stupňa zúčastnili obvodných kôl Futbalového turnaja o pohár SFZ. Počas týchto dní sme videli tímového ducha, obetavú hru a vynikajúce športové výkony našich žiakov. Po skutočne náročných zápasoch naše žiačky vybojovali druhé miesto a žiaci tretie miesto. Napriek sťaženým podmienkam na tréning počas zimného obdobia ste ukázali, že máte na to. Sme na vás hrdí!

• Čítanie s pani Brontvai

• Druhákom a štvrtákom prišla predstaviť svoju obľúbenú knihu Leova a Zarkina babka, pani Katarína Brontvai. Ako dcéra lekára a spisovateľa Benjamína Tináka spolu s mamou a sestrou Auréliou prežili nezabudnuteľné roky v Afrike, konkrétne v Etiópii. Porozprávala žiakom veľa zaujímavých príhod, predstavila knihy svojho otca a suveníry z Afriky.  Žiaci ju so záujmom sledovali. V závere jej podarovali pripravené obrázky a ona ich ponúkla drobnými sladkosťami.