• Futbalový turnaj - okresné kolo

• Naše dievčatá vo futbalovom turnaji takmer obhájili druhé miesto z obvodného kola, no aj tretie miesto v okrese je obrovským úspechom pre našu školu. Ďakujeme vám!

• Štvrtky v ŠKD

• Počas májových a júnových štvrtkov si naši družinári užívajú spoločnú zábavu v bazéne. Ku koncu týždňa sa tu vždy vyšantia a oddýchnu si od školských povinností.

• PACI PAC

• V piatok mali naši škôlkari krásny deň, užili si koncert PACI PAC, vytancovali sa, zaspievali si a išli spokojní späť do škôlky.

• Futbalový turnaj o pohár SFZ

• Tento týždeň sa dievčatá a chlapci z druhého stupňa zúčastnili obvodných kôl Futbalového turnaja o pohár SFZ. Počas týchto dní sme videli tímového ducha, obetavú hru a vynikajúce športové výkony našich žiakov. Po skutočne náročných zápasoch naše žiačky vybojovali druhé miesto a žiaci tretie miesto. Napriek sťaženým podmienkam na tréning počas zimného obdobia ste ukázali, že máte na to. Sme na vás hrdí!

• Čítanie s pani Brontvai

• Druhákom a štvrtákom prišla predstaviť svoju obľúbenú knihu Leova a Zarkina babka, pani Katarína Brontvai. Ako dcéra lekára a spisovateľa Benjamína Tináka spolu s mamou a sestrou Auréliou prežili nezabudnuteľné roky v Afrike, konkrétne v Etiópii. Porozprávala žiakom veľa zaujímavých príhod, predstavila knihy svojho otca a suveníry z Afriky.  Žiaci ju so záujmom sledovali. V závere jej podarovali pripravené obrázky a ona ich ponúkla drobnými sladkosťami.

• Okresný súd LM

• "Vo veci ohrozenia pod vplyvom omamnej látky sudkyňa rozhodla..." aj toto sme počuli v piatok 28.apríla na Okresnom súde v Liptovskom Mikuláši. Žiaci 8. a 9. ročníka sa v rámci hodiny občianskej výchovy zúčastnili skutočného súdneho pojednávania, ktoré bolo veľmi napínavé, zaujímavé a poučné. Určite sme tam neboli naposledy.

• Slávik Slovenska - školské kolo

• Dňa 25.4.2023 sa naši žiaci premenili na malých spevákov a v tradičnej školskej súťaží Slávik Slovenska predviedli svoje spevácke nadanie. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Prvú kategóriu zastupovali žiaci 1.- 3. ročníka, v druhej kategórii zabojovali žiaci 4.- 6. ročníka.

Ocenení v prvej kategórii:

1.miesto Pepuchová Kristína (3.roč.)

2.miesto Balážecová Hana (3.ročník)

3.miesto Čipkalová Alexandra (3.roč.)

Ocenení v druhej kategórii:

1.miesto Fričová Noemi(5.roč.)

2.miesto Sliacka Liliana(4.roč.)

3.miesto Mojš Michal (5.roč.)

Výhercom srdečne gratulujeme, zúčastneným ďakujeme a prajeme veľa radosti zo spevu.

• Deň Zeme

• Náš Deň Zeme. Turistická vychádzka na Slovenské trópy pre prvý stupeň, druhý stupeň smer Bešeňovské travertíny. Cestou sme plnili úlohy - pozorovali rastliny, živočíchy (verili by ste, že sme ich stretli až 15 druhov ?), hľadali zaujímavé kamienky a štvrtáci plnili vrecia odpadom, ktorý ostal po nezodpovedných návštevníkoch v prírode.Odmenou nám boli sladké mandarínky, trampolína, oddych pod palmami s popcornom a dobrý pocit, že sme niečo urobili pre svoje zdravie aj našu Zem. Piataci pri počítaní obcí dovideli až do Martinčeka, žiaci 6.A sa zamerali na pohoria a vrchy - celou cestou nás strážil majestátny Choč, zdiaľky Čereňová skala, po ľavej strane Veľká Fatra, vpravo Vysoké Tatry a ich dominanta Kriváň Siedmakom priviali do cesty vtáčie pierka. Ôsmaci rozoznali okrem ihličnanov aj len teraz pučiace liesky, brezy či trnky. Úlohou deviatakov bolo spočítať posedy, podarilo sa im spozorovať 6. Áno, náš Liptov určite stojí za to, aby sme ho lepšie spoznali a samozrejme dostatočne chránili.

• Vesmír očami detí

• Ďalší umelecký úspech!

Jožko Nagran si dnes v CVČ prebral cenu za víťaznú maľbu v súťaži Vesmír očami detí.

Gratulujeme a len tak ďalej.

• Chcem byť zmenou

• Naša ôsmačka Natália Hrdinová získala ocenenie za svoju prácu vo výtvarnej súťaži „Chcem byť zmenou“, ktorú organizovala Liptovská vodárenská spoločnosť v rámci Svetového dňa vody 2023.

Srdečne gratulujeme!

• McDonald's Cup

• V piatok 21.4. sa žiaci prvého stupňa zúčastnili okresného kola futbalového turnaja McDonald's Cup. Proti silnej konkurencii podali pekný výkon a sme im vďační za reprezentáciu našej školy.

• Deň narcisov

• 20. apríla prejavili naši žiaci spolupatričnosť s onkologickými pacientmi a zapojili sa do dobrovoľnej zbierky Ligy proti rakovine. Vyzbierali úctyhodných 296,54 eur, za čo im patrí obrovské ĎAKUJEM. Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorí prispeli. Účasť na tejto akcii zabezpečil Žiacky školský parlament.

• Žiak mesiaca - marec

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac MAREC sa stávajú:

Za 1.stupeň Kristína Pepuchová (3.A)

Za 2.stupeň Sabina Pavellová (5.A)

• Vítanie jari - projektový deň

• Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami bol naozaj špeciálny. Dnes sme mali projektový deň zameraný na vítanie jari, Veľkú noc, slovenskú ľudovú kultúru, zvyky a tradície. Dejepis, technika, hudobná výchova, výtvarná výchova, telesná výchova a ručné práce, to všetko bolo v rozvrhu. Učili sme sa však prakticky -  v kuchyni, dielňach, na prednáškach a na parkete. Ďakujeme všetkým dnešným hosťom, že boli súčasťou tohto dňa: pán M.Salva - prednášajúci a tanečný lektor, pán Bartánus - hra na heligonke, skupina pána T. Uličného - hudobné vystúpenie a spev. Nezabúdame na význam praktických zručností pre našich žiakov a uvedomujeme si, že je dôležité poznať svoju kultúru, históriu, tradície a zvyky. Preto sa snažíme zapájať takéto aktivity aj do vyučovacieho procesu. Našim žiakom v škole nuda nehrozí.

• Zápis do 1.ročníka

• V utorok sme mali zápis do prvého ročníka. Pani učiteľky sa už veľmi tešia, že v septembri k nám prídu takí šikovní prváci.