• Halloween

• Naše strašidielka boli tento rok naozaj skvelé!

Ocenené masky: 3.miesto: Jozef Nagran z 8.A, 2.miesto: Matej Polónyi z 1.A, 1.miesto: Natália Smiteková z 5.A. Cenu za najlepší výrobok z tekvice dostávajú Prváci a Piataci, gratulujeme!

• Deň školských knižníc

• Keďže v októbri si pripomíname Medzinárodný deň školských knižníc, počas tohto mesiaca sme tú našu navštevovali ešte viac ako inokedy.

• Oznam

• Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Partizánska Ľupča oznamuje, že materská škola počas jesenných prázdnin t. j. 28.10. - 1.11. nebude v prevádzke. Materská škola bude opäť fungovať od stredy 2. novembra.

• ŠKD - návšteva DSS Karita

• Stalo sa už dobrým zvykom v ŠKD, že nezabúdame na našich starých rodičov a tak sme minulý týždeň pomáhali s výrobou malých darčekov, ktoré deti odovzdali v pondelok v KD a dnes sme malým darčekom a básničkami boli potešiť seniorov v DSS Karita.

• Burza stredných škôl

• Dnes 25.10. sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili Burzy stredných škôl. Veríme, že aj prostredníctvom prezentácie jednotlivých škôl sa žiaci dostatočne informovali o škole, ktorá ich zaujala a získali tak obraz o podmienkach prijatia, štúdiu aj niektorých zaujímavých benefitoch, ktoré školy ponúkajú.

• Zatmenie Slnka

• Najvýznamnejší astronomický úkaz v tomto roku, čiastočné zatmenie Slnka, sme zažili aj my na školskom dvore.

• Svetový deň jablka

• Svetový deň jablka sme oslávili porciou zdravých sladkých šťavnatých jabĺk, ktoré nám pripravili naši žiaci s pani učiteľkami.

• Šarkaniáda

• Ako každú jeseň, aj tento rok žiaci opäť prevetrali svoje šarkany na našej Šarkaniáde v ŠKD.

• Týždeň pre budúcnosť bez zubného kazu

• V piatok 14.10. sa žiaci tretieho a piateho ročníka zúčastnili online hodín s názvom Nebojím sa zubného lekára. Online hodiny sú súčasťou edukačného projektu Týždeň pre budúcnosť bez zubného kazu, ktorý prebiehal od 10. do 14. októbra a bol organizovaný Slovenskou komorou zubných lekárov.

• Európsky týždeň športu na našej škole

• Európsky týždeň športu sme strávili aktívne a samozrejme športovo. Každý deň tohto týždňa sme začali spoločnou rozcvičkou, ktorá nám vyplavila kopec endorfínov a naštartovala nás na vyučovanie.

Rozcvička pre prvý stupeň sa v pondelok niesla v znamení zumby, v utorok jogy, v stredu cvičenie s riekankami, štvrtok a v piatok aerobik.

Aj starší žiaci každý deň s inou rozcvičkou, zasmiali sme sa v dvojiciach, zamakali na tabate, rozdýchali na pilatese, spoznali čchi-kung a my "starší" zaspomínali a ukázali deckám staré dobré Cvičme v rytme.

• Dukátový jarmok

• V piatok 7.10. sa u nás konal Dukátový jarmok, ktorý bol zakončením minuloročného projektu. Počas minulého školského roka žiaci prvého až piateho ročníka za svoje výsledky na hodinách slovenského jazyka dostávali dukáty. Za nazbierané dukáty si teraz na jarmoku mohli kúpiť rôzne drobnosti. Projekt slúžil na podporu rozvoja finančnej gramotnosti, matematického myslenia a motiváciu získavať lepšie výsledky v škole.

• Rozvrh krúžkov

• Rozvrh jednotlivých krúžkov, ktoré otvárame tento školský rok:

• Z každého rožku trošku - štvrtok 11,15 hod.
            • Športové hry I - štvrtok 13,15 hod.
            • Zdravotnícky - pondelok 13,00 hod.
            • Zumba - utorok 13,00 hod.
            • Z rozprávky do rozprávky - štvrtok 13,00 hod.
            • Športové hry II - utorok 13,15 hod.
            • Futbal - piatok 12,00 hod.
            • Let´s play 1.ročník - utorok 13,00 hod.
            • Let´s play 2.,3.ročník - štvrtok 13,00 hod.
            • Let´s play 2.stupeň - streda 13,30 hod.
            • Drevárnik - streda 13,00 hod.

Harmonogram krúžkov sa môže zmeniť.

• Žiak mesiaca - september

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac SEPTEMBER sa stávajú:

Za 1.stupeň Hanka Balážecová (3.A)

Za 2.stupeň Rebeka Sliacka (8.A)

• Svetový deň mlieka na školách

• Svetový deň mlieka na školách sme oslávili takmer všetci v bielom a s mliečnou desiatou. Najviac zapojené výherné triedy 1.A a 8.A si pochutili na syrových pareničkách. A nakoniec bonus v našej školskej jedálni pre všetkých, keď sa za obedom rozdávali termixy.

• Oznam

• V pondelok otvárame škôlku v našej budove.

Od dňa 3.10.2022 sa materská škola opäť presúva do zrekonštruovaných priestorov v budove našej školy. Vstupovať do škôlky sa bude cez hlavný vchod (spredu).

Deti sa prezúvajú v jedálni, kde si ich vyzdvihne pani učiteľka.

• Súťaž o najkrajšiu fotku jesenného stromu

• Vyhlasujeme súťaž o najkrajšiu fotku jesenného stromuSúťaž končí 20.októbra na Stredoeurópsky deň stromov. Súčasťou fotky musí byť aj jej autor (žiak našej školy).

Svoje fotky žiaci pošlú na emailovú adresu larep47@gmail.com .