• Návšteva galérie P. M. Bohúňa

• Návštevu Liptovskej galérie P. M. Bohúňa tentokrát absolvovali žiaci šiesteho a ôsmeho ročníka. Čakala ich výstava obrazov Ladislava Čemického spojená s pútavou prednáškou pani pedagogičky. Žiaci mali možnosť vidieť tvorbu maliara L. Čemického a zároveň sa dozvedeli rôzne zaujímavosti z jeho života.  A nielenže umenie poznávali, ale aj aktívne zažívali. Na chvíľu sa každý z nich stal výtvarníkom. Za pomoci náhodných predmetov žiaci tvorili vlastné originálne obrazy. Veríme, že z návštevy si žiaci odniesli pekné zážitky.

• Liptovské múzeum v Ružomberku

• Kým sa naši piataci potili na Testovaní 5, ostatní žiaci druhého stupňa navštívili Liptovské múzeum v Ružomberku a pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí si vypočuli prednášku Za bránami múzea.

• Aktivity v galérii P.M.Bohúňa

• Siedmaci a piataci sa 16.mája zúčastnili v galérii P.M.Bohúňa výstavy obrazov Ladislava Čemického. Múzejná pedagogička žiakom pripravila zaujímavé aktivity. Venovali sa maľovaniu krajinu ľadom a modelovali zvieratká z hliny.

• Kvíz v knižnici Belopotockého

• V piatok 13.5. si piataci a šiestaci zasúťažili v knižnici G. F. Belopotockého v LM. Pani knihovníčky si pre nich pripravili veľmi zaujímavý a podrobný kvíz z knihy Analfabeta Negramotná od Jána Uličianskeho, ktorú deti prednedávnom čítali. Otázky boli vskutku náročné a do poslednej chvíle sme boli v napätí, kto zvíťazí. Napokon šťastie prialo skupinke šiestakov, ale všetci preukázali, že sú pozorní čitatelia a skvelí súťažiaci.

• Vyhrajme technické vybavenie pre školu s Lidlom

• Podporte našu školu v projekte s reťazcom Lidl Slovenskô ako maľované, ktorý je spojený so súťažou Vyhraj IT techniku pre svoju školu

Princíp je veľmi jednoduchý. Od 2.5.2022 dostane každý zákazník za nákup nad 20€ pri pokladnici balíček, ktorý bude obsahovať nálepky do Knižky Slovenskô ako maľované a rovnako aj hlasovaciu kartičku. Prostredníctvom unikátneho kódu na tejto hlasovacej  kartičke bude mať zákazník možnosť odovzdať svoj hlas vybranej základnej alebo strednej škole.

Hlasujte tu:

• Futbalové turnaje

• Naši žiaci sa minulý týždeň zúčastnili futbalových turnajov organizovaných CVČ LM. V utorok 3.5. sa chlapci z piatej a šiestej triedy zúčastnili Kvalifikačného turnaja mladších žiakov. Tento turnaj bol veľmi náročný, keďže naša škola hrala proti žiakom zo športových tried. Napriek tomu naši žiaci ukázali, že vedia dať gól aj kvalitnému súperovi.

Vo štvrtok 5.5. si žiaci prvého stupňa zahrali na Okresnom kole minifutbalu žiakov a žiačok – McDonald´s Cup. Chlapci a dievčatá úspešne reprezentovali našu školu a umiestnili sa na 5.mieste v konkurencii športovo založených škôl.

Ďakujeme za peknú reprezentáciu!