• Vynášanie Moreny

• Deti z MŠ si dnes sami vyrobili Morenu a išli ju vyniesť ku Ľupčianke, kde sa rozlúčili s pani Zimou a privítali Jar.  Takto si pripomenuli dlhoročný zvyk pred Veľkou nocou.

• Zápis do prvého ročníka

• Milí rodičia budúcich prváčikov!

Zápis do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční dňa 4. apríla 2023 v čase od 13,30 do 16,30 hod. v priestoroch našej školy (trieda 1.A).

Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku pre štúdium na ZŠ :

Prosím, zapíšte sa do harmonogramu podľa času, ktorý Vám vyhovuje (nachádza sa v materskej škole).

Na zápis budete potrebovať kópiu rodného listu, kartičky poistenca dieťaťa a Váš občiansky preukaz.

Zápis bude prebiehať prezenčnou formou (za prítomnosti dieťaťa a rodiča.)

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na čísle 0905 336 752.

Ďakujeme Obecnému úradu Partizánska Ľupča, ktorý každého prváka podporí balíčkom pomôcok v hodnote 20 eur.

• Pečenie 9.A

• Počas hodín Techniky sa žiaci deviateho ročníka naučili upiecť tri jednoduché koláče. Na svojich cukrárskych výrobkoch si potom spolu pochutili na ďalší deň.

• Deň otvorených dverí

• Dňa 28.marca v škole strávili popoludnie naši budúci prváčikovia. Spolu s rodičmi si užili prehliadku priestorov školy, počas ktorej im pani učiteľky predviedli ukážky vyučovacích hodín. Sme šťastní, že sa vám naše vyučovacie metódy páčili a v septembri sa na vás budeme tešiť.

• Veľkonočný obchodík

• Naši žiaci Vám ponúkajú na predaj svoje veľkonočné dekorácie, ktoré vlastnoručne vyrobili počas hodín techniky a ŠKD. Príďte si výrobky pozrieť osobne a vybrať si. Zo získaných prostriedkov kupujeme technické vybavenie do novopostavenej učebne - dielňa.

• Prváci v školskej knižnici

• Prváci už poznajú skoro všetky písmená z abecedy, a preto navštívili našu školskú knižnicu a požičali si tam prvú knižku. Je to kniha od Nataši Tanskej - S dievčiskom sa nehráme. Je zábavná a napísaná ako obrázkové čítanie, preto sa aj prvákom dobre číta. Čítajú si ju spoločne v škole, lebo je marec – mesiac knihy.

• Európsky kvíz o peniazoch

• Dňa 23.3. sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili národného finále Európskeho kvízu o peniazoch, ktorý sa konal v rámci aktivít ku týždňu Global money week (Týždeň finančnej gramotnosti).

• Deň vody

• Počas Dňa vody sa škôlkari rozhodli pozbierať odpadky popri Ľupčianke. Spojili to s turistickou prechádzkou až ku Kaplnke, kde si porozprávali, aký význam má pre nás voda.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dnes (21.3.) sa uskutočnilo aj školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťažili recitátori z druhej až ôsmej triedy. Prítomní si vypočuli zaujímavé ukážky, ktoré hodnotila trojčlenná pedagogická porota a tá mala veru neľahkú úlohu.

POÉZIA:

1. kategória (2.-4. trieda) - 1. H.Balážecová (3.A), 2. Š.Hošala (3.A), 3. M.Kyreienko (4.A) a K.Pepuchová (3.A),

2. kategória (5.-6. trieda) - 1. M.Kráľ (6.A), 2. S.Pavellová (5.A), 3. F.Čipkala (5.A),

3. kategória (7.- 8.tr.) - 1. J.Fris (7.A), 2. J.Švidroň (7.A), 3. Z.Vajdová (8.A) a V.Viatokha (8.A).

PRÓZA:

1. kategória - N.Černochová (4.A), 2. N.Mičetič (3.A),

2. kategória – 1. T.Frič (5.A), 2. N.Smiteková (5.A), 3. M.Záchej (6.A)

3. kategória – 1. R.Sliacka (8.A).

Všetkým zúčastneným ďakujeme za prípravu a prednes a víťazom srdečne blahoželám

• Ponožková výzva

• Ponožková výzva splnená, ďakujeme všetkým zapojeným, ktorí si dnes obuli rozdielne ponožky a pripomenuli si Svetový deň Downovho syndrómu. Malé gesto, ktoré nestojí veľa, ale znamená mnoho.

• Lyžiarsky výcvik 1.A a 2.A

• Posledný deň lyžovania priniesol krásne počasie. Lyžiarsky výcvik sme úspešne a s úsmevom zvládli. Žiaci z 1.A a 2.A si odniesli krásne diplomy, sladkú odmenu a hlavne dobrý pocit, že sa naučili lyžovať. Ďakujeme Demänová rezort!

• Riaditeľské voľno - Testovanie 9

• Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna.
            Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Partizánska Ľupča v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje žiakom 5.-8.ročníka ZŠ Partizánska Ľupča dňa 22. 3. 2023 (streda) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - konanie celoslovenského Testovania 9.

Vyučovanie žiakov 1.-4.ročníka bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín.

• Predškoláci v prvej triede

• Tento týždeň naši predškoláci zavítali do prvej triedy. Zoznámili sa so školským prostredím a vyskúšali si školské lavice, ktoré na nich od septembra čakajú.

• Turnaj v stolnom tenise - krajské kolo

• Naši chlapci reprezentovali školu na krajskom kole turnaja v stolnom tenise v Čadci aj napriek tomu, že sa práve nachádzali na lyžiarskom výcviku. Ďakujeme aj pánovi Petercovi za to, že im to umožnil.

• Škôlkari v obecnej knižnici

• MAREC - mesiac knihy. Naši škôlkari boli navštíviť obecnú knižnicu, kde si porozprávali ako sa správať v knižnici a prečítali si príbeh, o ktorom diskutovali. Veľmi sa im to páčilo a sľúbili, že sa do knižnice určite vrátia. Ďakujeme p. Brndiarovej za čas, ktorý nám venovala.