• Svetový deň srdca

• V škole sme stihli aj Svetový deň srdca, ktorý sa každoročne slávi poslednú septembrovú nedeľu. Dozvedeli sme sa základné aj zaujímavé fakty o srdci (chobotnica má dokonca 3). Prakticky sme sa naučili rozdiel medzi masážou srdca dospelých a detí, odmerali sme si tlak a tep a niektorí z nás dokonca počuli vlastné srdce s pomocou fonendoskopu. Schválne, kto si pamätá čísla 0-30-5-120/80-70?

• Architektonický workshop s našimi žiakmi

• Školský architektonický projekt pod vedením Terezky a ostatných architektov dopadol na výbornú. Žiaci našej školy predviedli nečakané schopnosti a dali svoje nápady či sny na papier. Posledný deň sa zahrali na skutočných architektov a vytvorili vlastné modely. Vo štvrtok všetci žiaci hlasovali a vybrali si .... víťazom sa stala "Banc naturel - Prírodná lavička". Všetkým účastníkom ďakujeme a dievčenskému tímu srdečne blahoželáme.

• Európsky deň jazykov

• 26. september a Európsky deň jazykov 2022 sme oslávili aj u nás v škole. Na druhom stupni si ho opäť žiaci s pani učiteľkou Siakeľovou pripomenuli vyhľadávaním, kreslením a tvorbou "jazykových kariet európskych štátov".

• Integrácia 2022

• Vo štvrtok 22. septembra sme spolu so žiakmi druhého stupňa vyrazili na výlet do Nitry, kde sa na futbalovom štadióne konala charitatívna akcia občianskeho združenia Integrácia. Užili sme si skvelú atmosféru pri exhibičnom futbalovom zápase, v ktorom si proti legendám futbalu spolu so známymi rapermi a youtubermi zahrali aj naši žiaci Denis Kúkol a Timo Peterec. Počas cesty domov sme sa ešte zastavili na spoločný obed a super deň bol za nami.

• Aktuálne informácie

• Obedy

Od pondelka 19.9.2022 sa obedy pre žiakov základnej školy budú vydávať v novej jedálni v budove ZŠ Part. Ľupča.

Deťom navštevujúcim MŠ budú obedy naďalej vydávané pri futbalovom ihrisku.

Ranná ŠKD

Od pondelka 19.9.2022 ranná družina môže fungovať. Rodič svoje dieťa odovzdá v čase od 6:25 do 7:25 zamestnancovi určenému na prevádzku rannej ŠKD.

ŠKD

Družina bude naďalej fungovať v čase od 11:00 do 16:00. Rodič po svoje dieťa príde do budovy školy.

• Múzeum jaskyniarstva a ochrany prírody Liptovský Mikuláš

• Vo štvrtok 8.septembra sme prežili zaujímavý deň v Múzeu jaskyniarstva a ochrany prírody v Liptovskom Mikuláši. Najprv sme sa dozvedeli z filmu ako vznikla naša Zem, skúmali sme rôzne horniny a nerasty, obdivovali faunu a flóru Slovenská. Zvieratá a živočíchy vyzerali ako živé. Prezreli sme si z veže Liptovský Mikuláš a okolie a v poslednej časti sme nazreli do tajov jaskýň a jaskyniarstva. Exponáty v múzeu boli zaujímavé a žiaci získali veľa nových informácií a vedomosti.

• Dotyk - výtvarný odbor

• Milí žiaci, rodičia, súkromná základná umelecká škola Dotyk ponúka v priestoroch našej školy vyučovanie vo výtvarnom odbore. Vyučovanie je bezplatné pre všetkých od predškolákov po študentov do veku 25 rokov, teda vhodné aj ako príprava na talentové skúšky na školu umeleckého zamerania.

Prihlášky nájdete u vedenia školy.

V prípade otázok sa obráťte na vyučujúcu Mgr. Moniku Belinovú, PhD. – 0949 761 283, alebo belinova@dotyk.eu

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2022/2023

• Po lete plnom oddychu a zážitkov sa 5. septembra pre školákov opäť otvorili naše brány.  Nový školský rok sme slávnostne otvorili v Dome kultúry. Najskôr sme si spolu vychutnali kultúrny zážitok v podobe divadelného vystúpenia, ktoré nacvičili naše deti spolu s ukrajinskými pod vedením Barbory Janíčkovej. Prihovoril sa nám samozrejme pán riaditeľ aj pán starosta. Špeciálne privítanie čakalo nových prváčikov, ktorých previedli prechodom do školy naši deviataci. Ich triedna učiteľka Andrejka Vanochová potom každého z nich oficiálne pasovala za prváka.

• Výtvarná súťaž ŽSK

• Žiaci našej školy, ktorí sa zapojili do výtvarnej súťaže ku Dňu otvorených dverí Úradu ŽSK, dostali ďakovný list od predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej.