• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/22

• Slávnostné ukončenie tohto školského roka sa bude konať vo štvrtok 30.6.2022 od 9,15 hod v priestoroch základnej školy.

Ukončeniu školy bude predchádzať ďakovná omša v rímskokatolíckom kostole o 8,00 hod.

• Športový deň

• Vo štvrtok 23.6. si žiaci i učitelia zmerali svoje športové sily a zručnosti počas športového dňa na našej škole. Až do poslednej chvíle netušili, kto s kým bude v tíme, a tak došlo k rôznym zaujímavým zvratom. Víťazov neminula sladká odmena.

• Aktivity deviatakov

• Naši deviataci sú veľmi šikovní a zruční. Dokazujú to na rôznych predmetoch.

Na matematike sme s deviatakmi využili podobnosť trojuholníkov v praxi. Podarilo sa im tak vypočítať výšku pomníka SNP na námestí, výšku elektrického stĺpa a výšku stromov v obci.

Na fyzike vyskúšali zostavenie elektrického oblúka v praxi a pritom pomohli opraviť našu bránu.

Na technike postavili nové ohnisko, ktoré môžeme využívať na posedenie so žiakmi.

• Fyzika 7.A

• Žiaci 7.A na hodinách fyziky vlastnoručne vytvorili meteo stanicu, ktorú následne vyskúšali v praxi.

• Okresné preteky v atletike

• Naši športovci nás reprezentovali na okresných pretekoch v atletike, ktoré sa konali na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši.

• Čitateľský maratón "Čítajme si"

• V dňoch 20.-24.6.2022 prebiehal vo všetkých triedach našej základnej školy čitateľský maratón "Čítajme si", ktorý organizuje Linka detskej istoty. Žiaci v triedach si čítali z vybraných titulov a po prečítaní sa podpísali na plagát, ktorý bude vystavený v našej knižnici do ďalšieho ročníka. Spolu bolo 101 čítajúcich. Veríme, že aj touto aktivitou sa nám podarilo vzbudiť u žiakov lásku ku knihám a k múdrosti v nich ukrytú.

• Škola roka

• V rebríčku Škola roka sme sa tento rok umiestnili na ôsmom mieste a predbehli sme aj oveľa väčšie školy v našom okrese!

• Živé vstupy v Rádiu Regina

• Počas Medzinárodného dňa detí nás ešte v ranných hodinách navštívilo Rádio Regina, ktoré v našej škole nahralo živé vstupy so žiakmi a pánom riaditeľom.

Vypočujte si reportáž o našej škole.

• Juniáles

• Pozývame vás na tohtoročný Juniáles, ktorý organizuje Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ v Partizánskej Ľupči v spolupráci s obcou. Všetci ste srdečne vítaní!

• Súťaž Tesco Anjel

• Žiačka 2.A Terezka Mráziková rada a pekne kreslí. Získala 3. miesto v súťaži Tesco Anjel a jej kresbička je umiestnená na obálke časopisu. Blahoželáme a tešíme sa z jej úspechu!

• Deň detí na našej škole

• Deň detí sme s našimi žiakmi prežili skutočne zážitkovo, pretože sme sa všetci spoločne vybrali do aquaparku v Bešeňovej. Užili sme si krásne letné počasie, vodu, tobogány, vlny aj nanuky. Bolo nám naozaj super!

A aj ostatní žiaci, ktorí sa nemohli zúčastniť, prežili zábavný deň v areáli našej školy. Mali opekačku, maľovanie tváre, cukrovú vatu. Taktiež si zasúťažili v rôznych disciplínach.

Aj naša MŠ si užila skvelý Deň detí.