• Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v MŠ

Dňa 2.5. sa v rámci environmentálnej výchovy v materskej škole uskutočnil vzdelávací program Chránime si našu planétu, ktorý k nám prinieslo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Pracovníčky múzea deťom porozprávali o planéte, čo jej škodí a čo pomáha. Škôlkari so záujmom sledovali zvieratká z lesa a dozvedeli sa o nich zaujímavé informácie. Vyskúšali si aj separovanie odpadu, rozdelenie živej a neživej prírody pomocou názorných ukážok (zvieratá, kamene, vetvičky stromov a podobne.). Okrem toho skladali rôzne skladačky k danej téme a vyfarbili aj omaľovánky.

• Hipoterapia

Hipoterapia je v širšom zmysle slova rehabilitačná metóda, ktorá využíva komplexné pôsobenie koňa na človeka. V piatok 3.5.2024 našu školu navštívili koníky z Liptovskej Teplej. Škôlkari, prváci a druháci sa s koníkmi zoznámili a s radosťou si na nich zajazdili. Dievčatám a koníkom ďakujeme.

• Aktivity ku Dňu Zeme

Dnes sme si naozaj zamakali! Pri príležitosti Dňa Zeme (aj Sviatku práce) sme zmenili náš školský dvor na ešte krajšie miesto. Najskôr sme vyhlásili víťaza súťaže o návrh na školskú bránu – ním sa stal Ivan Frič zo 7.A, ktorého návrh získal najviac hlasov u zamestnancov školy. Keďže sme jedna rodina, spoločnými silami sme si vytvorili prostredie, kde sa môžeme cítiť ako doma. Na záver sme sa všetci stretli a pán riaditeľ nás odmenil gulášom, ktorý pre nás vyváral od samého rána. Ďakujeme každému z vás, kto pridal ruku k dielu a prispel k tejto úžasnej zmene!

• McDonald´s cup

V dňoch 25.-26.apríla prebiehal futbalový turnaj McDonald´s cup, ktorého sa zúčastnil náš tím zložený z chlapcov a dievčat prvého stupňa. Po výbornom výsledku v obvodnom kole a dobrom výsledku vo finále sme sa nakoniec umiestnili na 4.mieste v okrese Liptovský Mikuláš. Veľmi slušný výsledok!

• Florbalové súťaže

Dňa 19.4. 2024 sa naši druháci zúčastnili okresného kola SUPER FLORBALU pre deti v Liptovskom Mikuláši. Aj keď to boli priateľské zručnosti, časovo sme skončili na krásnom 2. mieste. Iba o niekoľko sekúnd pred nami skončila ZŠ MRM - hokejová škola. Porazili sme aj domáce florbalové družstvo. Detičkám gratulujeme!

• Deň narcisov

Včera sme si spolu pripomenuli Deň narcisov. V uliciach našej obce žiaci - dobrovoľníci vyzbierali krásnych 396,90 eur, ktoré poputujú k tým, ktorí to najviac potrebujú. Obrovské ďakujeme patrí našim dobrovoľníkom zo školského parlamentu, aj tým, ktorí prispeli do tejto zbierky.

• Zápis do prvého ročníka

Milí rodičia budúcich prváčikov!

Zápis do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční dňa 22. apríla 2024 v čase od 14,00 do 16,30 hod. v priestoroch našej školy (trieda 1.A).

Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku pre štúdium na ZŠ 2024/2025 :

Na konci prihlášky sa nachádza súbor PODPISY ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV. Tento dokument podpísaný obidvomi rodičmi je potrebné priniesť so sebou.

• Kvízový večer 4.A

Spolu so žiakmi a rodičmi 4.ročníka sme zažili skvelý Kvízový večer. Privítali sme 12 tímov zložených z našich štvrtákov a ich rodičov, ktorí si zmerali svoje vedomosti v otázkach na rôzne témy. Na stupeň víťazov sa postavili tentokrát postavili: 3.miesto Bartánusovci, 2.miesto Čipkalovci a 1. miesto Balážecovci. Tím, ktorý sa umiestnil na prvom mieste mal opäť právo na výber témy do nasledujúceho kola - vybranou tému sa stal HOKEJ. Takže športovci z 2.A a 3.A, čakáme vás pri májovom kvíze! Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší takýto super večer.

• Deň otvorených dverí

Dňa 15.apríla sme v škole privítali našich budúcich prváčikov. Spolu s rodičmi si užili prehliadku priestorov školy, počas ktorej zažili ukážky vyučovacích hodín od našich pani učiteliek. Sme veľmi radi, že sa vám naše vyučovacie metódy páčili a v septembri sa na vás budeme tešiť. Ďakujeme zapojeným učiteľom a žiakom, aj pani učiteľke Lucke, ktorá nás prekvapila a priniesla nám svoje úžasné trdelníky.

• Kvízový večer 4.A - pozvánka

V stredu čakáme všetkých štvrtákov, pretože tento Kvízový večer bude venovaný len im!

Súťaží sa cez platformu KAHOOT.

Kvíz bude tvoriť 6 súťažných kôl. Po treťom kole bude prestávka, počas ktorej si môžete kúpiť občerstvenie v našom mini bufete alebo dať si kávu.

Ocenené budú tímy, ktoré sa umiestnia na stupni víťazov.

• Kreatívne na papieri - ocenenie

Žiaci 9.A si boli včera v Ružomberku prebrať ocenenie za 2.miesta vo výtvarnej súťaži Kreatívne na papieri. Gratulujeme Alici Smitekovej, Michalovi Černochovi a Vanese Sameliakovej (cenu prebrala spolužiačka). Ďakujeme za reprezentáciu! Ocenené práce si môžete pozrieť na výstave, ktorá je umiestnená v ružomberskej Synagóge.

Streda 8. 5. 2024