• Biologická olympiáda

Vo štvrtok 18.5.2023 sa žiaci Natália Smiteková, Sabina Pavellová a Tobias Frič zúčastnili okresnej súťaže biologickej olympiády v kategórii F – starší žiaci. Sila ich tímu bola preverená náročným testom a ešte ťažšou skúškou poznávania rastlín aj živočíchov. Vo veľkej konkurencii sa nestratili, naopak predviedli tímového ducha a nakoniec sa umiestnili na krásnom treťom mieste. Gratulujeme!

• Mentoring pedagógov

Počas apríla sa celý pedagogický zbor základnej školy zapojil do Ochutnávky mentoringu. Navštívili nás mentorky z Regionálneho centra podpory učiteľov Liptova, s ktorými sme potom absolvovali mentoringové rozhovory. Ďakujeme vám za cenné rady a radi vás privítame aj nabudúce.

• Deň matiek

Druhá májová nedeľa je už tradične spojená s najcennejšími dámami v našom okolí, a to sú maminky a starké. Počas minulej nedele sme si pripomenuli a oslávili Deň matiek. Žiaci si spolu s pani učiteľkami pripravili pútavý program. Mohli sme vidieť tanec, recitáciu, spev. Všetkého bolo tak akurát. Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom za trpezlivosť pri nácviku tohto programu.

• Liptov 2023 - výtvarná súťaž

Naši výtvarníci berú jednu cenu za druhou!

Žiačka Alica Smiteková si z XVII. ročníka regionálnej súťažnej prehliadky výtvarných prác detí a mládeže Liptova a Oravy - LIPTOV 2023 odniesla 3. miesto v kategórii školy a základné umelecké školy (priestorové práce).

Gratulujeme a tešíme sa z ďalšieho úspechu.

• Štvrtky v ŠKD

Počas májových a júnových štvrtkov si naši družinári užívajú spoločnú zábavu v bazéne. Ku koncu týždňa sa tu vždy vyšantia a oddýchnu si od školských povinností.

• PACI PAC

V piatok mali naši škôlkari krásny deň, užili si koncert PACI PAC, vytancovali sa, zaspievali si a išli spokojní späť do škôlky.

• Futbalový turnaj o pohár SFZ

Tento týždeň sa dievčatá a chlapci z druhého stupňa zúčastnili obvodných kôl Futbalového turnaja o pohár SFZ. Počas týchto dní sme videli tímového ducha, obetavú hru a vynikajúce športové výkony našich žiakov. Po skutočne náročných zápasoch naše žiačky vybojovali druhé miesto a žiaci tretie miesto. Napriek sťaženým podmienkam na tréning počas zimného obdobia ste ukázali, že máte na to. Sme na vás hrdí!

• Čítanie s pani Brontvai

Druhákom a štvrtákom prišla predstaviť svoju obľúbenú knihu Leova a Zarkina babka, pani Katarína Brontvai. Ako dcéra lekára a spisovateľa Benjamína Tináka spolu s mamou a sestrou Auréliou prežili nezabudnuteľné roky v Afrike, konkrétne v Etiópii. Porozprávala žiakom veľa zaujímavých príhod, predstavila knihy svojho otca a suveníry z Afriky. Žiaci ju so záujmom sledovali. V závere jej podarovali pripravené obrázky a ona ich ponúkla drobnými sladkosťami.

• Okresný súd LM

"Vo veci ohrozenia pod vplyvom omamnej látky sudkyňa rozhodla..." aj toto sme počuli v piatok 28.apríla na Okresnom súde v Liptovskom Mikuláši. Žiaci 8. a 9. ročníka sa v rámci hodiny občianskej výchovy zúčastnili skutočného súdneho pojednávania, ktoré bolo veľmi napínavé, zaujímavé a poučné. Určite sme tam neboli naposledy.

• Deň Zeme

Náš Deň Zeme. Turistická vychádzka na Slovenské trópy pre prvý stupeň, druhý stupeň smer Bešeňovské travertíny. Cestou sme plnili úlohy - pozorovali rastliny, živočíchy (verili by ste, že sme ich stretli až 15 druhov ?), hľadali zaujímavé kamienky a štvrtáci plnili vrecia odpadom, ktorý ostal po nezodpovedných návštevníkoch v prírode.Odmenou nám boli sladké mandarínky, trampolína, oddych pod palmami s popcornom a dobrý pocit, že sme niečo urobili pre svoje zdravie aj našu Zem. Piataci pri počítaní obcí dovideli až do Martinčeka, žiaci 6.A sa zamerali na pohoria a vrchy - celou cestou nás strážil majestátny Choč, zdiaľky Čereňová skala, po ľavej strane Veľká Fatra, vpravo Vysoké Tatry a ich dominanta Kriváň Siedmakom priviali do cesty vtáčie pierka. Ôsmaci rozoznali okrem ihličnanov aj len teraz pučiace liesky, brezy či trnky. Úlohou deviatakov bolo spočítať posedy, podarilo sa im spozoro

• Chcem byť zmenou

Naša ôsmačka Natália Hrdinová získala ocenenie za svoju prácu vo výtvarnej súťaži „Chcem byť zmenou“, ktorú organizovala Liptovská vodárenská spoločnosť v rámci Svetového dňa vody 2023.

Srdečne gratulujeme!

• McDonald's Cup

V piatok 21.4. sa žiaci prvého stupňa zúčastnili okresného kola futbalového turnaja McDonald's Cup. Proti silnej konkurencii podali pekný výkon a sme im vďační za reprezentáciu našej školy.

• Deň narcisov

20. apríla prejavili naši žiaci spolupatričnosť s onkologickými pacientmi a zapojili sa do dobrovoľnej zbierky Ligy proti rakovine. Vyzbierali úctyhodných 296,54 eur, za čo im patrí obrovské ĎAKUJEM. Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorí prispeli. Účasť na tejto akcii zabezpečil Žiacky školský parlament.

Streda 8. 5. 2024