• Vianočné besiedky

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami vládla v našej škole sviatočná atmosféra. Veľa koláčov, hier, vianočných filmov, koledy a punč. Tak vyzeralo naše vyučovanie. Vianočné besiedky v triedach sme nemohli vynechať, aj napriek vysokej chorobnosti žiakov. Veríme, že všetci prítomní si to užili aj v obmedzenom počte.

• Kvíz SKZL

• Piataci dnes dostali nové zubné kefky a pasty, ktoré vyhrali v kvíze organizovanom Slovenskou komorou zubných lekárov. Gratulujeme!

• Predvianočná návšteva v DSS

• Dňa 14.12.2022 poobede boli naše deti z ŠKD navštíviť klientov DSS Karita. Pôvodne pripravený vianočný program sme museli skrátiť pre rozšírené chrípkové ochorenia a nezdržali sme sa dlho, ale starkých sme potešili aspoň básničkami a malým voňavým darčekom, ktorý pripravili žiaci 2.stupňa.

• Vianočný koncert

• Po období covidu sme konečne opäť mohli v predvianočný čas zorganizovať Vianočný koncert našej ZŠ s MŠ. Žiaci spolu s pani učiteľkami si pripravili kultúrny program, ktorý bol zameraný na tradičné aktivity spojené s Vianocami – pečenie, koledy, jarmok. Okrem kultúrneho zážitku si rodičia a verejnosť mohli pochutiť na koláčoch od mamičiek v našej tradičnej cukrárni a kúpiť si výrobky od žiakov školy. Ďakujeme všetkým vystupujúcim a návštevníkom za skvelú atmosféru.

• Žiak mesiaca - november

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac NOVEMBER sa stávajú:

Za 1.stupeň Natália Mičetić (3.A)

Za 2.stupeň Timo Peterec (8.A)

• Pozvánka na Vianočný koncert

• Srdečne Vás pozývame na Vianočný koncert žiakov našej základnej a materskej školy, ktorí si pripravili program a vlastnoručné výrobky len pre Vás.

• Mikuláš

• Prišiel ten čas, keď Mikuláš zavítal medzi nás...Žiaci 1.-4. ročníka ho privítali básňami a piesňami, za čo si vyslúžili balíčky plné dobrôt. O svoju nádielku neprišli ani žiaci 5.-9.ročníka, Mikuláš im priniesol balíčky do tried. V našej škole máme len šikovné a poslušné deti a tak čert odchádzal s prázdnym vrecom.

Ďakujeme pánovi Milanovi Kráľovi a jeho firme Slovenské trópy, ktorá poskytla mandarínky do mikulášskych balíčkov pre našich žiakov a priniesla zásoby ovocia pre materskú školu.

• Šaliansky Maťko

• Naša žiačka Hanka Balážecová dnes reprezentovala školu v okresnom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko, kde zvíťazila a postupuje do krajského kola!

• Benefičný ples

• Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ si Vás dovoľuje srdečne pozvať na už 26. ročník benefičného plesu.

Počet lístkov  je limitovaný, preto neváhajte s ich rezerváciou.

Výťažok z plesu sa ako každý rok použije na podporu našich detí v ZŠ s MŠ.

Tešíme sa na Vás.

• Okresné kolo v stolnom tenise

• Naši šikovní žiaci Denis Kúkol, Adrian Mičetić, Alex Balážec a Timo Peterec priniesli z okresného turnaja v stolnom tenise prvé miesto. Chalani, ste super !

• Katarínska diskotéka

• Katarínska diskotéka v piatok 25.11. sa konala v našej škole už tradične vo veselom rytme plnom tanca, zábavy a súťaží. Prví tanečníci sa zvŕtali v kole od 15.hod. a vydržali do 19.hodiny. Šikovné mamičky z Rady rodičov pripravili deťom chutné hot-dogy, ktoré deti dostali zdarma aj so sladkým čajíkom.V bufete si mohli zakúpiť rôzne maškrty. Pani učiteľky pripravili súťaže a postarali sa o dozor a poriadok. Katarínska zábava sa vydarila, poďakovanie patrí všetkým aktívnym, ktorí sa pričinili o to, že zábava bola veselá a tešíme sa na ďalšiu.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Tretí novembrový týždeň kalendárneho roka 2022 je Európskym týždňom boja proti drogám, vyhláseným z iniciatívy Európskej únie. Prvý krát bol tento Európsky týždeň boja proti drogám vyhlásený v roku 1998. Začal sa konať v Grécku a pokračoval vo všetkých členských štátoch. Neskôr sa stalo nepísanou tradíciou, že v jesenných mesiacoch – osobitne v novembri sa viac ako inokedy organizujú alebo zviditeľňujú pre žiakov aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách. Počas tohto týždňa sa aj na našej škole organizovali aktivity zamerané na podporu prevenciu drogových závislosti. Žiakom sme priblížili nebezpečenstvo užívania drog rôznymi pesničkami, rozprávkami, filmami a prezentáciami. Žiaci I. stupňa sa zabavili pri vytváraní triedneho pexesa s danou tématikou a pre žiakov II. stupňa bol pripravený zábavný kvíz  Každá trieda si vytvorila spoločný projekt na tému „STOP DROGÁM“.

• Okresné kolo Technickej olympiády

• Dvojica deviatakov Denis Kúkol a Martin Ižo a piatak Tobias Frič dnes ukázali svoje technické vedomosti a zručnosti na okresnom kole Technickej olympiády, kde obsadili skvelé 4. a 5. miesto.

• Výchovný koncert

• Dnešný výchovný koncert (24.11.) bol návodom ako sa stať TRENDSETTEROM - ako sa nestať závislým na mobile, sociálnych sieťach, ako nebyť ľahostajným ku ľuďom, ktorí potrebujú pomôcť, ako neprestať vnímať blízkych, priateľov, prírodu, svet okolo nás...Toto všetko sa nám snažili priblížiť traja hudobníci, ktorí nám pútavými textami, hudbou a prezentáciami priblížili ako sa nestať bytosťou bez citu, ale snažiť sa vnímať všetkými zmyslami svet okolo nás a robiť ho lepším.

• Vianočná miniBurza

• Aj počas tohtoročných predvianočných dní vám ponúkame možnosť kúpiť si výrobky našich žiakov. Neváhajte a príďte si ich pozrieť aj naživo. Príspevky pôjdu na školské pomôcky a akcie.

• iBobor

• V utorok sme odovzdali diplomy úspešným riešiteľom celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Gratulujeme.

• Medzinárodný deň tolerancie v Galérii P.M.Bohúňa

• 16.november je aj Medzinárodným dňom tolerancie, a tak sme sa s piatakmi a šiestakmi zapojili do animačného programu v Liptovskej galérii P.M.Bohúňa, kde sme si tento pojem vysvetlili pomocou našej vlastnej rôznorodosti v tvorbe portrétu Matreny Makovickej.