• Lyžiarsky výcvik škôlkarov

• Tento týždeň bol pre našich škôlkárov naozaj výnimočný. Absolvovali svoj prvý lyžiarsky výcvik v Demänová rezort. Deťom sa veľmi páčilo, boli nadšené, šťastné a to najhlavnejšie - naučili sa lyžovať!

• Hodina biológie

• Zo šiestakov sa na každej hodine biológie stávajú mladí vedci, a to aj vďaka novým mikroskopom, za ktoré vďačíme rodičovskému združeniu.

• Florbalový turnaj

• V utorok 24. januára sa naše staršie žiačky zúčastnili okresného kola florbalového turnaja v Liptovskom Mikuláši. Proti náročným súperkám podali úctyhodný výkon. Ďakujeme, baby!

Vo štvrtok si florbal boli zahrať naši chlapci.

• Žiak mesiaca - december

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac DECEMBER sa stávajú:

Za 1.stupeň Adrián Peterec (1.A)

Za 2.stupeň Tobias Frič (5.A)

• Vianočné besiedky

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami vládla v našej škole sviatočná atmosféra. Veľa koláčov, hier, vianočných filmov, koledy a punč. Tak vyzeralo naše vyučovanie. Vianočné besiedky v triedach sme nemohli vynechať, aj napriek vysokej chorobnosti žiakov. Veríme, že všetci prítomní si to užili aj v obmedzenom počte.

• Kvíz SKZL

• Piataci dnes dostali nové zubné kefky a pasty, ktoré vyhrali v kvíze organizovanom Slovenskou komorou zubných lekárov. Gratulujeme!

• Predvianočná návšteva v DSS

• Dňa 14.12.2022 poobede boli naše deti z ŠKD navštíviť klientov DSS Karita. Pôvodne pripravený vianočný program sme museli skrátiť pre rozšírené chrípkové ochorenia a nezdržali sme sa dlho, ale starkých sme potešili aspoň básničkami a malým voňavým darčekom, ktorý pripravili žiaci 2.stupňa.

• Vianočný koncert

• Po období covidu sme konečne opäť mohli v predvianočný čas zorganizovať Vianočný koncert našej ZŠ s MŠ. Žiaci spolu s pani učiteľkami si pripravili kultúrny program, ktorý bol zameraný na tradičné aktivity spojené s Vianocami – pečenie, koledy, jarmok. Okrem kultúrneho zážitku si rodičia a verejnosť mohli pochutiť na koláčoch od mamičiek v našej tradičnej cukrárni a kúpiť si výrobky od žiakov školy. Ďakujeme všetkým vystupujúcim a návštevníkom za skvelú atmosféru.

• Žiak mesiaca - november

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac NOVEMBER sa stávajú:

Za 1.stupeň Natália Mičetić (3.A)

Za 2.stupeň Timo Peterec (8.A)

• Pozvánka na Vianočný koncert

• Srdečne Vás pozývame na Vianočný koncert žiakov našej základnej a materskej školy, ktorí si pripravili program a vlastnoručné výrobky len pre Vás.

• Mikuláš

• Prišiel ten čas, keď Mikuláš zavítal medzi nás...Žiaci 1.-4. ročníka ho privítali básňami a piesňami, za čo si vyslúžili balíčky plné dobrôt. O svoju nádielku neprišli ani žiaci 5.-9.ročníka, Mikuláš im priniesol balíčky do tried. V našej škole máme len šikovné a poslušné deti a tak čert odchádzal s prázdnym vrecom.

Ďakujeme pánovi Milanovi Kráľovi a jeho firme Slovenské trópy, ktorá poskytla mandarínky do mikulášskych balíčkov pre našich žiakov a priniesla zásoby ovocia pre materskú školu.

• Šaliansky Maťko

• Naša žiačka Hanka Balážecová dnes reprezentovala školu v okresnom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko, kde zvíťazila a postupuje do krajského kola!

• Benefičný ples

• Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ si Vás dovoľuje srdečne pozvať na už 26. ročník benefičného plesu.

Počet lístkov  je limitovaný, preto neváhajte s ich rezerváciou.

Výťažok z plesu sa ako každý rok použije na podporu našich detí v ZŠ s MŠ.

Tešíme sa na Vás.

• Okresné kolo v stolnom tenise

• Naši šikovní žiaci Denis Kúkol, Adrian Mičetić, Alex Balážec a Timo Peterec priniesli z okresného turnaja v stolnom tenise prvé miesto. Chalani, ste super !

• Katarínska diskotéka

• Katarínska diskotéka v piatok 25.11. sa konala v našej škole už tradične vo veselom rytme plnom tanca, zábavy a súťaží. Prví tanečníci sa zvŕtali v kole od 15.hod. a vydržali do 19.hodiny. Šikovné mamičky z Rady rodičov pripravili deťom chutné hot-dogy, ktoré deti dostali zdarma aj so sladkým čajíkom.V bufete si mohli zakúpiť rôzne maškrty. Pani učiteľky pripravili súťaže a postarali sa o dozor a poriadok. Katarínska zábava sa vydarila, poďakovanie patrí všetkým aktívnym, ktorí sa pričinili o to, že zábava bola veselá a tešíme sa na ďalšiu.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Tretí novembrový týždeň kalendárneho roka 2022 je Európskym týždňom boja proti drogám, vyhláseným z iniciatívy Európskej únie. Prvý krát bol tento Európsky týždeň boja proti drogám vyhlásený v roku 1998. Začal sa konať v Grécku a pokračoval vo všetkých členských štátoch. Neskôr sa stalo nepísanou tradíciou, že v jesenných mesiacoch – osobitne v novembri sa viac ako inokedy organizujú alebo zviditeľňujú pre žiakov aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách. Počas tohto týždňa sa aj na našej škole organizovali aktivity zamerané na podporu prevenciu drogových závislosti. Žiakom sme priblížili nebezpečenstvo užívania drog rôznymi pesničkami, rozprávkami, filmami a prezentáciami. Žiaci I. stupňa sa zabavili pri vytváraní triedneho pexesa s danou tématikou a pre žiakov II. stupňa bol pripravený zábavný kvíz  Každá trieda si vytvorila spoločný projekt na tému „STOP DROGÁM“.

• Okresné kolo Technickej olympiády

• Dvojica deviatakov Denis Kúkol a Martin Ižo a piatak Tobias Frič dnes ukázali svoje technické vedomosti a zručnosti na okresnom kole Technickej olympiády, kde obsadili skvelé 4. a 5. miesto.