• PROFIL ŠKOLY

•  Základná škola
          Základné školstvo má v Ľupči skutočne dlhú tradíciu. Prvá písomná zmienka je z roku 1779, kedy 15.3.1779 bola kráľovským nariadením zriadená Prvá národná škola v Nemeckej Ľupči s jedným učiteľom.
          1783 - vzniká tzv. "MIXTA", to jest škola, ktorú spoločne navštevujú žiaci katolíckeho aj evanjelického vierovyznania, čo svedčí o veľkej náboženskej znášanlivosti v našej obci. Táto škola bola zrušená v roku 1860, pričom vznikli samostatné oddelené školy pre katolícke a evanjelické deti.
          V roku 1884 vzniká dvojtriedna Štátna škola s vyučovacím jazykom maďarským, ktorá je zrušená v roku 1942. V roku 1945 vzniká Meštianska škola(obdoba dnešných stredných škôl), ktorá bola v Ľupči až do roku 1958, kedy vzniká Základná deväťročná škola, ktorá v roku 1961 dostáva novú budovu a v tejto podobe funguje až do dnešných dní. Momentálne na Základnej škole v Partizánskej Ľupči študuje 172 žiakov, pôsobí tu 12 kvalifikovaných pedagógov a 4 správni zamestnanci.
          Základná škola úzko spolupracuje s Materskou školou, ktorá v rámci predškolskej výchovy pripravuje žiakov na učebný proces na Základnej škole.
          V areáli školy je množstvo športovísk, napr. basketbalové, volejbalové, futbalové ihrisko, ktoré po dohode s riaditeľstvom školy využíva aj športujúca verejnosť.